TR | EN
Garanti ve İade Koşulları
Siparişim darbeli / defolu çıktı, ne yapmalıyım?
Eğer ürününüz size hasarlı olarak ulaştı ise; yanında kolinizi açtığınız kargo görevlisine hasarlı ürün tutanağı hazırlatmanız gerekmektedir. Ürünü teslim alırken, paketi teslim aldığınıza dair attığınız imza, aynı zamanda ürünü hasarsız ve doğru olarak teslim aldığınıza dair atılan bir imzadır. Bu durumda kargo şirketi görevini tamamlamış sayılacaktır. Bu sebeple kargo firmasına ait kurye kapıdayken, paketi açıp, kontrol ediniz. Yanlış veya eksik ürün, kırık, hasarlı gibi iadeler kurye kapınızdayken tutanak tutulduğu takdirde kabul edilecektir. Böyle bir durum varsa kargo görevlisine zabıt tutturarak ürünü teslim almayınız. Hasar tutanağıyla birlikte ürünü bize ödemeli olarak geri gönderiniz.

Bu gibi iadelerden sonra bize e-posta veya telefonla durumu ayrıntılı olarak bildirmenizi rica ederiz. Ürün iadeniz onaylandıktan sonra gerekli işlem yapılacaktır.

İade Koşulları ve İade Talep Formu
www.sahaf-turkuaz.com web sitesinden aldığınız ürünler, firmamızın garantisi altındadır. Özel siparişler dışında sitemizden aldığınız hazır ürünü ambalajını açmadan/tahrip etmeden/bozmadan, ürünü kullanmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz.
• Hasar tespiti yapılmamış özel sipariş ürünler ile faturasız ve kutusuz ürünlerde iade yapılamamaktadır.
• İade etmek istediğiniz ürünü göndermeden önce www.sahaf-turkuaz.com adresine e-posta göndererek veya telefonla durumu ayrıntılı olarak bildirmeniz gerekmektedir.

İADE ŞARTLARI:
• İadeler mutlak surette ürünün orijinal kutusu ya da ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
• Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örneğin: yeniden kapatılamaz, yırtık, vs.) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, monte edilmiş / kurulmuş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
• İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte sizdeki tüm kopyaları ile faturanın ve irsaliyenin aslını göndermeniz gerekmektedir.
• İade etmek istediğiniz ürünler için kargo ücreti size ait olacaktır.

İADE İŞLEMLERİ:
İadesini yaptığınız ürünler bize ulaştığında; kargo görevlisinin yanında ürünün hasar görüp görmediği ve iade kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edilir. İade şartlarına aykırı bir durum tespit edilirse tutanak tutturularak iade kabul edilmez. İade şartlarına uygun durum söz konusu ise iade işlemi başlatılır. İade onaylandığında, yasal süre olan 10 iş günü içerisinde ürün ücreti kredi kartınıza iade edilir. Bu süre www.sahaf-turkuaz.com'un iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar.
The processes you will perform on our Site are secured by
128 Bit SSL encoding pursuant to the requirements of SET.
© Copyright 2013 - Sahaf Turkuaz