TR | EN
Hakkımızda
Emin Nedret İŞLİ ve Püzant AKBAŞ'ın ortak olarak 2001 Nisan'ında faaliyete geçirdikleri Sahaf Turkuaz, Beyoğlu'nda, kitapseverlerin, koleksiyoncuların ve akademisyenlerin uğrak yeri, buluşma noktası olmuştur.

Türkiye Kitapçılık tarihine ilişkin çalışmaları her zaman destekleyen Sahaf Turkuaz, kendi koleksiyonunda bulunan eserlerden oluşan sergiler açmış, ulusal ve uluslararası fuarlara katılmış, yayınlar yapmıştır.

Kitapçılık ve yayıncılık mesleğinin temel bilgi kaynağı olan bibliografyalar yayınlayarak başladığımız ve halen süren yayın faaliyetimiz kapsamında şu ana kadar yirmi iki akademik çalışmayı yayın dünyasına kazandırmış bulunuyoruz.

Koleksiyonunda başta Türkçe ve Osmanlıca olmak üzere, Ermenice, Rumca, İbranice ve diğer yabancı dillerde de kitaplar bulunan Sahaf Turkuaz, yerli-yabancı çok sayıda araştırmacı ve akademisyenin buluşma noktası olurken, yurtiçi-yurtdışı kütüphane ve araştırma merkezlerine de referans kitaplar sağlamaktadır.

Kültür hayatına ve akademi dünyasına inançla hizmet etmekte kararlı olan Sahaf Turkuaz kitap dostlarının desteği ile geleceğe güvenle bakmaktadır...

Sahaf Turkuaz Kasım 2013 itibarıyla, arşivindeki kitap ve belgeleri çok daha iyi sergileme imkanı bulduğu Gazeteci Erol Dernek sokak, Erman Han'daki yeni adresinde sizleri keyifle ağırlamaktadır.
Sitemizde yapacağınız işlemler SET gerekliliklerine uygun olarak
128 Bit SSL şifrelemesiyle güvencededir.
© Copyright 2013 - Sahaf Turkuaz